• rozwiń

Temat: Plebiscyt Ludzie Wolności

Kto zostanie "Człowiekiem Biznesu 25-lecia"? "Być może prezes nieznanej firmy"

Kto zostanie "Człowiekiem Biznesu 25-lecia"? Odtwórz: Kto zostanie "Człowiekiem Biznesu 25-lecia"?
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Vadim Makarenko, dziennikarz "Gazety Wyborczej" | Video: Kto zostanie "Człowiekiem Biznesu 25-lecia"?

- Chcemy pokazać tych, którzy przez 25 lat odnosili sukcesy i być może przez kolejne 25 lat będą świadczyć o Polsce za granicą - tak o plebiscycie "Ludzie Wolności" organizowanym przez TVN i "Gazetę Wyborczą" mówił Vadim Makarenko, dziennikarz "GW".

Z okazji 25-lecia odrodzenia wolnej Polski wybieramy "Ludzi Wolności". Widzowie TVN i czytelnicy "Gazety Wyborczej" mogą zgłaszać kandydatów, którzy są dla Polaków symbolem niepodległości, rozwoju i demokracji. Głosować można w pięciu kategoriach: biznes, kultura, nauka, społeczeństwo i sport.

To szansa dla małych firm

- Chcemy pokazać tych, którzy przez 25 lat odnosili sukcesy i być może przez kolejne 25 lat będą świadczyć o Polsce za granicą - tłumaczył ideę plebiscytu Makarenko. - Ten konkurs jest szansą na zaistnienie inicjatyw lokalnych, małych firm, a niekonieczne dużych, bo to wcale nie o duże firmy jest oparta gospodarka - mówił. - Ona stoi dziesiątkami tysięcy małych i średnich firm - powiedział.

SPRAWDŹ, JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE

Ten konkurs jest szansą na zaistnienie inicjatyw lokalnych, a nie dużych firm, bo to wcale nie o duże firmy jest oparta gospodarka. Ona stoi dziesiątkami tysięcy małych i średnich firm

Vadim Makarenko, dziennikarz

W ramach plebiscytu "Gazeta Wyborcza" i TVN oddają głos innym ekspertom, aby to oni zaproponowali "ludzi 25-lecia". Makarenko zaznaczył przy tym, że nie oznacza to wcale, iż "GW" ma swoich własnych kandydatów. - My prosimy o wskazanie takie osoby, które w swoim życiu dużo już osiągnęły i mają zasługi dla kraju - tłumaczył. - Dziś na przykład Irena Eris wymieniała Igora Klaję, szefa firmy 4F, potentata w segmencie odzieży sportowej. Z kolei prezes banku BZ WBK mówi o Adamie Górze, prezesie firmy informatycznej Asseco, która kupuje inne zagraniczne spółki. Wymienia się także prezesa InPostu Rafała Brzóskę - ujawnił dziennikarz.

Podkreślił, że to tylko typy ekspertów i nie są one w "żadnej mierze wiążące dla czytelników internautów czy telewidzów". - Niewykluczone, że to nasi eksperci znajdą się na tej liście, bo nasi odbiorcy tak zdecydują - stwierdził.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane