• rozwiń

Kto zbuduje Warszawie Dworzec Zachodni?

Kto zbuduje Warszawie Dworzec Zachodni?
Foto: TVN24 Foto: Za pięć lat Dworzec Zachodni ma zmienić oblicze

PKP SA chce wyłonić inwestora do połowy 2008 roku, zacząć budowę dworca na przełomie 2009/2010 roku, a zakończyć w 2012 roku. Przebudowa stołecznego dworca to część wartego 1,5 mld euro projektu inwestycyjnego PKP.

Potencjalni inwestorzy, którzy będą uczestniczyć w rokowaniach to: Riofisa, Grandi Stazioni, Eko-Park, Echo Investment, Trigranit Holding Limitet , TriGranit City Developtment oraz Dom Development, Grupa Nexity i HB Reavis Central & Ekstern Europe.

- Dziękuję firmom, które przystąpiły do rokowań z PKP S.A. za zaufanie. Będziemy w sposób transparentny prowadzić dalsze negocjacje, których finałem będzie wybór inwestora, podpisanie umowy i budowa nowego dworca Warszawa Zachodnia - mówił Jarosław Adwent - członek zarządu PKP SA i Dyrektor Zarządzania Nieruchomościami.

Projekt Warszawa Zachodnia, nie jest jedynym realizowanym w tej chwili przez PKP S.A. Firma planuje przebudowę i modernizacją kilkunastu największych dworców kolejowych w najbliższych latach. Analogiczne działania obejmą Dworce Główne we Wrocławiu, Katowicach i w Warszawie (Warszawa Zachodnia, Warszawa Wschodnia), Kielcach, Szczecinie i Sopocie.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane