• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kto zbuduje elektrownię jądrową w Polsce?

Kto zbuduje elektrownię jądrową w Polsce?
Foto: TVN24 Foto: Konsorcjum - oprócz PGE - współtworzyć będą inwestorzy z Francji, Szwajcarii lub USA

W pierwszym kwartale 2009 roku Polska Grupa Energetyczna powoła międzynarodowe konsorcjum ds. budowy elektrowni jądrowych w Polsce - podaje "Parkiet". Gazeta spekuluje także na temat potencjalnych inwestorów.

"Parkiet" pisze, że Skarb Państwa - właściciel PGE, na początku przyszłego roku wyda spółce zgodę na utworzenie konsorcjum inwestycyjnego. W jego skład powinno wejść - oprócz PGE - dwóch albo trzech inwestorów branżowych z Francji, Szwajcarii lub USA.

Jak czytamy w "Parkiecie", w rachubę wchodzą firmy EdF, GdF-Suez, Atel, Westinghouse Electric Company i General Eletric.

Białoruś szybsza?

Budowę konkurencyjnej elektrowni jądrowej, tuż przy polskiej granicy, ogłosiły w piątek białoruskie władze. Jeśli słowa zostaną przekute w czyny, to Białorusini pierwsi będą się cieszyć z inwestycji. Tamtejsza elektrownia zostanie zbudowana w okolicach Ostrowca w sąsiadującym z Polską obwodzie grodzieńskim - poinformował pierwszy wicepremier Białorusi Uładzimir Siemaszka.

Według wicepremiera, 21 stycznia w Ostrowcu zacznie się budowa pierwszych czterech 9-kondygnacyjnych domów dla budowniczych tej elektrowni. - Dokładnie za rok powinniśmy rozpocząć przygotowywanie placu budowy w rejonie Ostrowca - zapowiedział Siemaszka.

eq//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane