• rozwiń

Kto z was widział przyjaznego Fiskusa?

Kto z was widział przyjaznego Fiskusa?
Foto: TVN24 Foto: Konkurs został rozstrzygnięty na podstawie 16 tys. ankiet przedsiebiorców

Urzędy skarbowe nie cieszą się sympatią Polaków. A tymczasem jest już 78 urzędów skarbowych z całego kraju, które nazwac można przyjaznymi. Zostały one wyróżnione w VIII edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. Dyplomy wręczono laureatom w poniedziałek w siedzibie Business Centre Club (BCC).

Najwięcej placówek, bo aż 18 wyróżniono w województwie mazowieckim. Na kolejnych miejscach znalazły się województwa: kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie (po 6 urzędów skarbowych), a dalej dolnośląskie, lubelskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie i wielkopolskie (po 4 placówki).

- Przyjazny urząd skarbowy to taki, który wskazuje na przyjazną współpracę z przedsiębiorcą. Chodzi m.in. o to, czy informacje dostarczane przedsiębiorcom są aktualne i na czas, czy przedsiębiorcy przyjmowani są życzliwie, czy świadczona jest im pomoc, jeśli np. jakaś deklaracja nie jest wypełniona właściwie - powiedział prezes BCC Marek Goliszewski.

Po co ten konkurs?

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, jak również tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą relacji opartych na życzliwości i profesjonalizmie. Podobnie jak w latach ubiegłych, placówki oceniane były na podstawie sumy punktów przyznanych przez przedsiębiorców w ankiecie konkursowej. Ocenie podlegała jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji oraz kompetencje pracowników.

Konkurs organizowany jest przez BCC, przy współudziale Ministerstwa Finansów. W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 16 tys. ankiet. Wyróżnionym placówkom przez rok przysługuje prawo używania tytułu - do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

BCC istnieje od 1991 roku. Jest największą w kraju organizacją indywidualnych pracodawców. Zrzesza blisko 2,5 tys. przedsiębiorców.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane