• rozwiń

Kto sprzeda Polakom iPhone'a?

Kto sprzeda Polakom iPhone'a?

iPhone - nowoczesny telefon multimedialny firmy Apple znalazłby w Polsce pół miliona chętnych - donosi "Rzeczpospolita". Produkt oferowany jest na razie tylko w USA, ale europejscy operatorzy już się biją o wyłączność na jego dystrybucję.

O iPhone słyszało ok. 60 proc. Polaków w wieku do 35 lat. Cztery procent z nich jest już zdecydowane na jego zakup, zaś kolejnych 17 proc. to rozważa.

Z lipcowych badań Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych wynika, że wielu zainteresowanych iPhonem bez wahania zmieni operatora sieci, aby stać się właścicielem elektronicznego gadżetu. W USA aż połowa nabywców zrezygnowała z usług dotychczasowego operatora, aby tylko mieć najnowsze dziecko Apple'a. Za oceanem urządzenie jest dostępne wyłącznie w sieci AT & T. Operator, który w Polsce zaoferuje nabywcom nowy produkt, może więc się spodziewać handlowego sukcesu - przewidują eksperci IIBR.

Jednak wciąż nie wiadomo, kto w Europie będzie partnerem firmy Apple. W ubiegłym tygodniu dyrektor finansowy firmy Peter Oppenheimer potwierdził jedynie, że iPhone pojawi się w kilku krajach europejskich w czwartym kwartale obecnego roku. W innych ma to nastąpić dopiero w 2008 roku.

Zarząd Apple'a nie chce jednak ujawniać ewentualnych partnerów. Europejskie media informują, że rozmowy prowadzą m.in. Orange, T-Mobil, Vodafone, a więc udziałowcy także polskich sieci komórkowych. Operatorzy nie komentują tych doniesień.

iPhone, czyli połączenie komórki, odtwarzacza muzycznego i urządzenia do przeglądania Internetu, na rynku amerykańskim oferowany jest od miesiąca. W pierwszych dniach do nabywców trafiło ponad 270 tys. tych urządzeń. Telefon pozbawiony jest tradycyjnej klawiatury. Jej role spełnia ekran dotykowy, co zapewnia łatwą obsługę. Apple liczy, że do końca przyszłego roku sprzeda na świecie 10 mln sztuk nowego urządzenia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane