• rozwiń

Kto pokochał elektryczność z atomu?

Kto pokochał elektryczność z atomu?
Foto: sxc.hu Foto: Kto ma elektryczność z atomu, ten atom pokochał

Czesi i Litwini są największymi zwolennikami energetyki jądrowej - wynika z najnowszego sondażu Eurobarometru. Polacy z 39-procentowym poparciem dla elektrowni jądrowych znalazła się na 16. miejscu. Nasze poparcie jest niższe niż średnia w krajach UE.

W przeprowadzonym na wiosnę badaniu opinii publicznej wzięło udział 27 tysięcy Europejczyków. W porównaniu z 2005 rokiem poparcie dla energii atomowej wzrosło o 7 punktów procentowych - do średniego poziomu 44 proc.

Badania pokazują, że energia atomowa większą popularnością cieszy się w tych krajach, w których już istnieją elektrownie jądrowe. Do tej grupy, oprócz Czech i Litwy, należą m.in. Holandia, Bułgaria, Finlandia i Węgry - we wszystkich tych państwach poparcie przekracza 50 proc.

Jak podaje niemiecka agencja dpa, poparcie Europejczyków dla energii atomowej byłoby większe, gdyby istniały "trwałe i pewne rozwiązania problemu odpadów radioaktywnych".

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane