• rozwiń

Kto odpowie za milionowe straty w "Bogdance"?

Kto odpowie za milionowe straty w "Bogdance"?
Foto: TVN24 Foto: Funkcjonariusze CBA wzięli pod lupę kopalnię "Bogdanka"

Centralne Biuro Antykorupcyjne na tropie przestępstwa gospodarczego w kopalni "Bogdanka". Funkcjonariusze z Lublina wykryli poważne nieprawidłowości przy zawieraniu umów. Władze spółki miały narazić kopalnię na straty przekraczające 20 mln zł - czytamy w raporcie CBA. Sprawa trafiła już do prokuratury.

- Kontrola wykazała szereg nieprawidłowości przy zawieraniu i realizacji umów spedycyjnych. Kopalnia straciła w ten sposób ponad 20 mln zł - wyjaśnia rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Funkcjonariusze wykazali, że spółka łamała prawo w latach 2000-2001, nieprawidłowo rozliczając się z przewoźnikiem węgla - PKP Cargo SA. Śledztwo wykryło, że już w pierwszej połowie 2002 roku niektórzy spedytorzy z "Bogdanki" przestali przekazywać należności za przewóz węgla na rzecz PKP Cargo SA.

Sprawa już w prokuraturze

- W efekcie kopalnia i odbiorcy węgla musieli ponownie zapłacić należności przewozowe PKP Cargo - tłumaczy Brodowski.

Teraz sprawą zajmie się lubelska prokuratura. - CBA złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Chodzi o wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę LW Bogdanka SA - czytamy w raporcie.

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane