• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kto najtaniej dokończy terminale na Okęciu?

Kto najtaniej dokończy terminale na Okęciu?
Foto: TVN24 Foto: PPL ogłosiły przetarg na dokończenie prac przy terminalach

Władze warszawskiego lotniska Okęcie ogłosiły przetarg na wykonawcę pirsu centralnego Terminalu 1 oraz dokończenie budowy pirsu południowego Terminalu 2. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2010 r. Całkowita powierzchnia T1 i T2 ma wynieść ok. 140 tys. m kw.

Kryterium przetargu jest cena oferty. Zainteresowane firmy mogą składać wnioski do 6 sierpnia br.

Więcej "rękawów" - dla wygody

Pirs jest przedłużeniem hali głównej terminalu lotniczego, od którego odchodzą tzw. rękawy - kryte przejścia z lotniska do samolotu.

Po dokończeniu inwestycji w pirsach

- południowym i centralnym, podróżni będą tam oczekiwać na przyloty i odloty samolotów. Obecnie taką rolę pełni pirs północny T2. Jak zapewnia Okęcie, linie lotnicze i pasażerowie będą mieli do dyspozycji, wraz z obecnie używanym pirsem północnym, 27 "rękawów" oraz 44 bramki.

Kolejny etap

- Ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy jest kolejnym punktem naszego harmonogramu prac na lotnisku. Obecnie trwa przebudowa i modernizacja jednej z płyt postojowych dla samolotów. Ich zakończenie planowane jest na koniec tego roku - poinformował w czwartek dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze Michał Marzec.

Budowa pirsu południowego została rozpoczęta przez konsorcjum firm: Ferrovial Agroman SA, Budimex SA i Studio Lamela S.L. Władze Okęcia w październiku 2007 r. zerwały umowę z konsorcjum z powodu opóźnień w pracach budowlanych. Budowę hali odlotów skończyli polscy podwykonawcy. Po ponad dwuletnim opóźnieniu, w marcu ub. roku hala została oddana do użytku.

//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane