• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kto kupi Opla?

Kto kupi Opla?
Foto: TVN24 Foto: Na razie oficjalnie wiadomo, że Opla nie chce kupić koncern BMW

Kupnem udziałów w Oplu zainteresowanych jest kilka firm - taką informację przekazało niemieckie ministerstwo gospodarki. W grupie zainteresowanych kupnem pakietu akcji Opla są inwestorzy finansowi - dodaje szef rady pracowniczej koncernu. Rząd nie potwierdza jednak wcześniejszej informacji, że wśród zainteresowanych jest emirat Abu Zabi, a rząd w Berlinie rozmawia z tamtejszymi władzami.

- Rząd w Berlinie rozmawia w sprawie inwestycji w Opla z kilkoma firmami - ale nie komentuje doniesień w sprawie negocjacji z emiratem Abu Zabi. Taką informację przekazał rzecznik niemieckiego resortu gospodarki. Wcześniej jeden ze związkowców Opla powiedział, że rząd prowadzi rozmowy z inwestorami z tego emiratu.

Według szefa związku zawodowego Opla w Bochum, na którego powołuje się agencję Reutera, pracownicy koncernu chętnie powitaliby Abu Zabi jako inwestora w Oplu. Związkowiec dodał, że rząd w Berlinie i władze landów rozmawiają też z kilkoma innymi firmami. Opel - który potrzebuje na walkę z kryzysem 3,3 miliarda euro - może liczyć na gwarancje kredytowe od rządu, o ile znajdzie się dla niego inwestor.

Na razie nie wiadomo oficjalnie, kto miałby nim być. Zainteresowanie Oplem wykluczyły póki co firmy BMW, Daimler i Peugeot-Citroen.

BMW zaprzeczyło, jakby było zainteresowane którymkolwiek zakładem Opla. Bawarski koncern podkreślił, że nie potrzebuje dodatkowych mocy wytwórczych w Europie w obecnej chwili.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane