• rozwiń

Kto do nagrody im. Jana Wejcherta? Ostatnie dni na zgłoszenie kandydatów

Kto do nagrody im. Jana Wejcherta? Odtwórz: Kto do nagrody im. Jana Wejcherta?
Foto: TVN24 Foto: Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta zostaną wręczone po raz trzeci | Video: Kto do nagrody im. Jana Wejcherta?

Do końca stycznia można zgłaszać kandydatury w III edycja konkursu o Nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Zwycięzców w trzech kategoriach - "Sukces", "Wizja i innowacje" oraz "Działalność społeczna" - poznamy 15 maja.

Kandydatów do nagrody, do końca 31 stycznia zgłaszać może ponad 500 opiniotwórczych instytucji - banków, firm doradczych, jednostek samorządowych i naukowych oraz mediów. Następnie 20-osobowa Kapituła Nagrody wyłoni trzech nominowanych w każdej z kategorii.

9 finalistów zostanie ogłoszonych 2 kwietnia. Z kolei zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 15 maja 2014 roku. Każdy z laureatów otrzyma po 100 tys. zł.

- Mam nadzieję, że w tym roku będziemy kontynuować dobrą passę z poprzednich edycji, gdy udało nam się wyselekcjonować jako finalistów a potem laureatów fenomenalne postacie z polskiego świata przedsiębiorczości - powiedział w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Dariusz Mioduski, przewodniczący kapituły nagrody.

- Obchodzimy w tym roku 25. rocznicę transformacji gospodarczej. Ta edycja jest więc szczególna, bo możemy uhonorować, to co udało się w tym czasie zrobić - dodał.

Za sukces, wizję i serce

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to inicjatywa, której celem jest nagradzanie osób w sposób szczególny wyróżniających się na polskiej scenie działalności biznesowej i społecznej. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: Sukces, Działalność społeczna oraz Wizja i innowacja. Dodatkowo, za całokształt wybitnych dokonań w działalności biznesowej i społecznej Polska Rada Biznesu corocznie może przyznać Nagrodę Specjalną. Autorką statuetki wręczanej zwycięzcom jest Alexandra Wejchert.

Wśród laureatów z poprzednich lat znaleźli się ludzie, osiągający sukcesy na różnych polach. Wśród nich są np. prof. Paweł Buszman - kardiolog i biznesmen, ks. Jacek Stryczek - inicjator akcji "Szlachetna Paczka", Wojciech Inglot - twórca kosmetyków Inglot, Wojciech Sobieraj - prezes Alior Banku czy Adam Kiciński - twórca sukcesu polskiej gry komputerowej "Wiedźmin".

Polska Rada Biznesu została założona w kwietniu 1992 roku przez prezesów największych firm działających w Polsce. Ideą przyświecającą powołaniu Polskiej Rady Biznesu było stworzenie apolitycznej instytucji zrzeszającej przedstawicieli najbardziej znaczących podmiotów gospodarczych. Obecnie, Polska Rada Biznesu jest najbardziej prestiżową i elitarną instytucją, do której należą wyróżniający się reprezentanci świata biznesu w Polsce. Od dwudziestu lat prowadzą działania mające na celu aktywizację krajowej gospodarki, kreowanie nowych standardów oraz wsparcie inicjatyw społecznych i filantropijnych.

Wizjoner biznesu

Jan Wejchert zmarł 31 października 2009 roku. Miał 59 lat. Umarł niespodziewanie po ciężkim ataku choroby. Od 1993 roku zmagał się z białaczką.

Rozpoczynał prywatną działalność gospodarczą w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. W 1984 założył Grupę ITI, którą prowadził wspólnie ze swoimi bliskimi przyjaciółmi i partnerami biznesowymi - Mariuszem Walterem i Bruno Valsangiacomo. Bez niego nie byłoby m.in. TVN, TVN24, portalu onet.pl, platformy "n" czy Multikina.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O JANIE WEJCHERCIE

Terminarz III edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:

- 20 listopada 2013 - 31 stycznia 2014 - przyjmowanie zgłoszeń kandydatów od Instytucji Nominujących
- 2 kwietnia 2014 - ogłoszenie dziewięciu nominacji
- 15 maja 2014 - uroczysta gala finałowa i ogłoszenie zwycięzców w trzech kategoriach

.

Dotychczasowi Laureaci Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:

2013
• Paweł Buszman - American Heart of Poland
• Wojciech Sobieraj - Alior Bank
• Mariusz Andrukiewicz - Stowarzyszenie "Być Razem”
• Rafał Brzoska - Integer.pl S.A

2012
• Wojciech Inglot - Inglot Cosmetics
• Adam Kiciński - CD Projekt Red
• ks. Jacek Stryczek - "Szlachetna Paczka"

.

Kapituła III edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:

Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły
Aldona Wejchert
prof. Leszek Balcerowicz
Waldemar Dąbrowski
prof. Michał Kleiber
Alicja Kornasiewicz
Jerzy Koźmiński
Tomasz Mikołajczak
Zbigniew Niemczycki
Monika Olejnik
Marian Owerko
Jacek Szwajcowski
Paweł Rymarz
Wojciech Pawłowski
Paweł Kastory
Mariusz Walter
Agata Wejchert-Dworniak
Mariusz Andrukiewicz (Laureat 2013)
Rafał Brzoska (Laureat 2013)
prof. Paweł Buszman (Laureat 2013)
Wojciech Sobieraj (Laureat 2013)

.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane