• rozwiń
  • WIG20 2306.67 -0.64%
  • WIG30 2645.43 -0.77%
  • WIG 59975.08 -0.66%
  • sWIG80 11878.34 -0.22%
  • mWIG40 4036.80 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Książkę przeczytasz w telefonie

Książkę przeczytasz w telefonie
Foto: sxc.hu Foto: Cała biblioteka w telefonie komórkowym?

E-booki prawdopodobnie niedługo wyprą tradycyjne książki. Do gry wkracza bowiem internetowy potentat - Google. Firma już w pierwszej połowie 2010 roku chce rozpocząć sprzedaż elektronicznych książek. Dzięki platformie Google Editions będzie je można nabyć i czytać za pomocą komputera, a nawet telefonu komórkowego.

Pierwszy "googlowy" sklep online ma oferować pół miliona książek. Głównie autorstwa pisarzy, z którymi już współpracuje.

Książka w telefonie

Tom Turvey, szef programu Google Books w Ameryce Północnej, Południowej i Azji, poinformował o tym na 61. Targach Książki we Frankfurcie. - Będzie to oparte na dostępie z poziomu przeglądarki internetowej – mówi Tom Turvey i dodaje, że rozwijający się rynek e-książek umożliwi korzystanie z nich gdziekolwiek, niezależnie od rodzaju dostępu czy miejsca.

Google chce, by e-booki z jego sklepu można było czytać na każdym urządzeniu z zainstalowaną przeglądarką www, czyli także w telefonach komórkowych. W ten sposób koncern chce stać się konkurentem urządzenia Kindle firmy Amazon, które służy właśnie do czytania elektronicznych książek. Zapowiedź Googla pojawiła się dokładnie tydzień po informacji o tym, że Amazon chce udostępnić Kindle w stu krajach świata.

ktu//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane