• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Ks. Stryczek: Nie mów, co byś zrobił, tylko czy już coś osiągnąłeś

Ks. Stryczek: Nie mów, co byś zrobił, tylko czy już coś osiągnąłeś
Foto: tvn24 Foto: Ks. Stryczek jest laureatem nagrody im. Jana Wejcherta w kategorii "Działalność społeczna"

W obszarze działań społecznych jest bardzo dużo bełkotu. Modne jest teraz mówienie, co się zrobi i zbieranie pieniędzy, a nie działanie społeczne szeroko rozumiane - powiedział na antenie TVN24 ks. Jacek Stryczek, laureat ubiegłorocznej nagrody im. Jana Wejcherta w kategorii "Działalność społeczna". Jego zdaniem, powinno się nagradzać za konkrety, a nie za zapowiedzi działań.

Ks. Stryczek mówiąc o Nagrodzie Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, podkreślił, że sprawdza się tu mit od pucybuta do milionera, ludzi, którzy biorą sprawy w swoje ręce i nie boją się wyzwań oraz ciężkiej pracy.

- Nie rozumiem ludzi, którzy narzekają. Są ludzie, którzy jak coś robią, to im wychodzi i takich ludzi bym poszukał - powiedział ks. Stryczek pytany, o to kogo należałoby nagradzać.

Jego zdaniem, jeśli komuś nie wychodzi, wynika to z błędów charakterologicznych. - Jeśli człowiek jest dostatecznie zawzięty, to sobie poradzi - podkreślił.

Ks. Stryczek zaznaczył, że w obszarze działań społecznych jest obecnie "bardzo dużo bełkotu", modne jest teraz mówienie, co się zrobi i zbieranie pieniędzy, a nie działanie społeczne szeroko rozumiane.

- Ponieważ się znam na tym, potrafię rozróżnić, czy ktoś robi dobre wrażenie i szczególnie potrafi zajmować ludzi tym, że wygląda na biednego i świetnie potrafi opowiadać o biednych, a tym, co z tego wynika, czyli czy to jest faktyczna pomoc - powiedział ks. Stryczek.

W jego opinii, powinno się nagradzać za to, co ktoś zrobił, a nie za zapowiedzi działań. - Dla mnie liczą się konkrety - zaznaczył.

Trzy kategorie

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta przyznawana jest osobom, odnoszącym sukcesy w biznesie, działającym społecznie i wyróżniającym się innowacyjnym podejściem do biznesu.

W tym roku do zgłaszania kandydatów zaproszono ponad 300 instytucji samorządowych i gospodarczych. Aplikacje przyjmowane są przez Biuro Nagrody do 31 stycznia. (SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA STRONIE KONKURSU).

Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach:

Za "Sukces" – dla autorów wyjątkowych projektów biznesowych, za "Działalność społeczną" – dla tych, którzy umieją i chcą pomagać potrzebującym, wykorzystują wiedzę i doświadczenie we wspieraniu inicjatyw społecznych i kulturalnych
, oraz za "Wizje i innowacje" – dla osoby odważnej i inspirującej, idealisty dążącego do celu.

Polska Rada Biznesu może przyznać także nagrodę specjalną za wybitne osiągnięcia lub całokształt działalności biznesowej lub społecznej.

Oprócz statuetki zaprojektowanej przez artystkę, rzeźbiarkę, kuzynkę Jana Wejcherta - Alexandrę Wejchert, każdy z laureatów otrzyma 100 tys. zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane