• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Kryzysowe wsparcie także dla dłużników

Rząd poprawił pakiet antykryzysowy - pisze dziennik "Polska". Z dopłat do pensji "przestojowych", subsydiowania zatrudnienia i ze szkoleń dla pracowników będą mogły skorzystać także te firmy, które zalegają z podatkami i składkami na ZUS.

Warunek jest jednak taki, że zanim firmy wystąpią o pomoc do państwa, najpierw będą musiały zawrzeć ugodę z urzędami, w której obie strony będą określać zasady spłaty długów wobec państwa. Skarbówka i ZUS częściej będą też rozkładać zaległości na raty i umarzać długi.

Dziennik "Polska" dowiedział się, że ta poprawka znalazła się w projekcie i trafiła do Sejmu. Posłowie zajmą się nią na posiedzeniu, które odbędzie się w tym tygodniu.

Gazeta pisze, że to rozwiązanie może uratować tysiące miejsc pracy. Przedsiębiorcy do tej pory krytykowali ustawę antykryzysową. Twierdzili, że i tak będą zwalniać pracowników, bo zaproponowane w projekcie warunki są tak ostre, że będzie mogło z nich skorzystać zaledwie 5 procent firm, które mają kłopoty. Pracodawcy zarzucali wówczas rządowi, że przygotował ustawę, z której będą mogli skorzystać tylko ci, którzy są w dobrej sytuacji finansowej.

Wstępnie zakładano, że z form pomocy zaproponowanych w pakiecie antykryzysowym będą mogli skorzystać wyłącznie ci, którzy nie mają długów.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane