• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Kryzys wyjdzie Cannes na dobre?

Kryzys wyjdzie Cannes na dobre?
Foto: Reuters/TVN CNBC Biznes Foto: Rusza festiwal filmowy w Cannes

Mniej blichtru i ograniczenie wystawnych przyjęć - takiej atmosfery spodziewają się gospodarze festiwalu filmowego w Cannes, który zaczyna się już w środę. Organizatorzy nie obawiają się jednak kryzysu, lecz liczą, że ich skromniejsze wydatki pozwolą skupić się na tym, co zawsze w Cannes było najważniejsze. Na filmach.

- Kryzys jest na całym świecie. To kryzys finansowy, ale też w pewnym sensie kryzys moralny. Nie dotyczy on samego festiwalu, lecz imprez towarzyszących. Myślę, że wcześniej mieliśmy zbyt wiele przyjęć. W tym roku możemy położyć nacisk na sztukę filmową i nie zajmować się gwiazdami i gwiazdeczkami - mówi Thierry Femaux, dyrektor festiwalu filmowego w Cannes.

Filmowy biznes

Jak zauważa TVN CNBC Biznes, część gości w tym roku nie pojawi się w kurorcie lazurowego wybrzeża. W Cannes zabraknie między innymi magazynu Vanity Fair, który w zeszłym roku zorganizował najbardziej wystawne przyjęcie. Koniec dawnego splendoru może jednak oznaczać kłopoty dla miejscowego biznesu.
- Przed dwoma tygodniami byłem bardziej pesymistyczny. Główna zmiana w tym roku polega na tym, że rezerwacji dokonuje się znacznie później. Przedstawiciele największych koncernów wydają się być bardziej przezorni - mówi Emmanuel Caux, dyrektor Majestic Barriere Hotel.

- Myślę, że będziemy mieli ruch, ale nie tak duży, jak wcześniej. To nie będzie festiwal jak za starych, dobrych czasów - dodaje Linda Taylor, właścicielka restauracji.

Przedstawiciele hollywoodzkich koncernów nie powinni jednak tracić dobrego nastroju. Pomimo recesji amerykańskie produkcje biją w tym roku rekordy oglądalności, a wzmacniający się dolar oznacza, że Stary Kontynent jest tańszy dla Amerykanów.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane