• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kryzys w nierządzie

Kryzys w nierządzie
Foto: aptn Foto: Kryzys dotknął hiszpańskie prostytutki

Konsekwencje kryzysu finansowego stają się widoczne nawet w najciemniejszych zakamarkach gospodarki. W Hiszpanii dotknął nawet "najstarszego zawodu świata". Jak wynika z szacunków - w 2008 roku dochody z prostytucji spadły tam o ok. 30-40 proc. Jednocześnie, z powodu problemów finansowych, coraz więcej Hiszpanek skłania się do nierządu.

Choć trudno w tym wypadku o precyzyjne wyliczenia, szacuje się, że w Hiszpanii jako prostytutki pracować może nawet 300 tysięcy kobiet. Natomiast badanie przeprowadzone na zlecenie hiszpańskiego parlamentu mówi o liczbie niewiele przekraczającej sto tysięcy.

Według danych Narodowego Stowarzyszenia Właścicieli Domów Publicznych, Hiszpanie codziennie wydają na prostytucję ok. 50 mln euro. Jednak według Stowarzyszenia, branża również padła ofiarą światowego kryzysu finansowego: z przybytków uciech korzysta o ok. 30-40 proc. mniej klientów.

Kluby przestają zarabiać

W większości z hiszpańskich domów publicznych prostytutki korzystają z przygotowanych pokojów, ale należność od klienta kasują same. Dom publiczny zarabia na opłatach "towarzyszących" - nocnym klubie, restauracji, a nawet siłowni i spa.

Jak mówi jeden z prawników Stowarzyszenia, jego członkowie notują kilkudziesięcioprocentowy spadek obrotów, co ich zdaniem świadczy o podobnym spadku zysków z usług seksualnych.

Więcej Hiszpanek się sprzedaje

Kryzysowi towarzyszy jeszcze jeden trend w seks-biznesie. Z powodu problemów finansowych, do nierządu skłania się lub powraca wiele Hiszpanek, które w ostatnich latach zrezygnowały z nierządu.

Były wypierane przez kobiety z Europy Wschodniej, teraz wracają żeby "dorobić". A w tym charakterze mogą to zarobić szybko, choć to nie są łatwe pieniądze - dodaje prawnik Stowarzyszenia.

ŁUD/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane