• rozwiń
  • WIG20 2163.66 +0.35%
  • WIG30 2450.10 +0.33%
  • WIG 57061.63 +0.29%
  • sWIG80 11484.88 -0.04%
  • mWIG40 3648.62 +0.11%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:00

Dostosuj

Kryzys? U Philipsa nie widać

Kryzys? U Philipsa nie widać
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Dyrektor zarządzający Philipsa Pierre-Jean Sivignon

Philips - holenderski producent elektroniki użytkowej, sprzętu AGD i sprzętu medycznego - ogłosił, że jego zysk za III kwartał wyniósł 174 miliony euro, mocno zaskakując analityków, którzy oczekiwali sumy dużo niższej. Zarząd spółki podał jednocześnie, że na większości rynków zbytu nie widać jeszcze gruntownego ożywienia.

Rok temu w III kwartale zysk tego producenta elektroniki wyniósł 57 milionów euro. Tegoroczny wynik został osiągnięty pomimo spadku sprzedaży w dziedzinie elektroniki powszechnego użytku oraz sprzętu medycznego o 11 procent.

Lepsze od szacunków analityków wyniki za miniony kwartał wzięły się przede wszystkim z cięć kosztów. Philips podał, że zarząd pozostaje bardzo ostrożny, jeśli chodzi o krótkoterminowe prognozy, mimo, że dostrzega pewne ożywienie w sprzedaży i wskaźniku zyskowności.

Jak stwierdza dyrektor zarządzający Philipsa, Pierre-Jean Sivignon, firma znacznie skorzystała na rządowych pakietach pobudzających gospodarki. Jak zaś zauważają analitycy, nadchodzące święta Bożego Narodzenia oraz chiński Nowy Rok będą pierwszym testem na powrót apetytu na zakupy wśród konsumentów.

Philips - największy na świecie producent oświetlenia i największy w Europie producent elektroniki - w tym roku zwolni w sumie 6 tysięcy osób. W przyszłym roku firma chce obciąć koszty o 600 milionów euro.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane