• rozwiń

Kryzys obrzydza nam euro

Kryzys obrzydza nam euro
Foto: sxc.hu Foto: Euro? Nie, dziękuję

Polacy coraz mniej lubią europejską walutę. Odsetek osób o negatywnym stosunku do wprowadzenia w Polsce euro wzrósł o 6 pkt proc. do 53 proc., podczas gdy zwolenników spadł o 9 pkt proc. do 29 proc. - wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie Ministerstwa Finansów.

Od ostatniego badania o 5 pkt proc. wzrósł również odsetek respondentów uważających, że z wprowadzeniem euro nie będą wiązały się żadne korzyści.

"Przedstawione powyżej wyniki badań odzwierciedlają naszym zdaniem reakcję polskiej opinii publicznej na trwające przez ostatnie kilkanaście miesięcy zawirowania w strefie euro i na europejskich rynkach finansowych, związane z kryzysem finansów publicznych w niektórych państwach strefy euro i niepewnością co do perspektyw ich rozwiązania" - napisał w komentarzu resort finansów.

Badanie przeprowadził Ipsos Observer we wrześniu br. na zlecenie Ministerstwa Finansów na reprezentatywnej próbie ogólnopolskiej, liczącej 1013 osób w wieku 15 lat i więcej.

bgr/m

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane