• rozwiń

Kryzys nieruchomości uderzył w amerykański PKB

Kryzys nieruchomości uderzył w amerykański PKB

- Załamanie na rynku nieruchomości będzie znaczącym hamulcem dla wzrostu gospodarczego w USA w tym kwartale i na początku 2008 roku - ocenił podczas wystąpienia w Economic Club w Nowym Jorku szef Fed, Ben S.Bernanke.

- Jest za wcześnie, aby ocenić jak duży będzie wpływ sytuacji na rynku nieruchomości na wydatki gospodarstw domowych i firm - powiedział Bernanke. - Fed nadal będzie uważnie monitorować sytuację i będzie działać, gdy okaże się to konieczne dla zapewnienia właściwego funkcjonowania rynku, wsparcia wzrostu gospodarczego i stabilności cen - zapewnił.

Szef Fed stwierdził, że widać poprawę na rynkach kredytowych, ale pełna poprawa koniunktury będzie wymagać czasu i możemy jeszcze zobaczyć pewne spadki. W jego ocenie do tej pory wyniki gospodarki USA są "rozsądnie dobre".

Bernanke zwrócił uwagę na pojawianie się oznak ochłodzenia na rynku pracy oraz wskazał na ryzyko zarówno dla wzrostu gospodarczego, jak i inflacji, ale nie zasygnalizował, czy popiera niższe stopy procentowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane