• rozwiń

Kryzys kryzysem, ale milionerów przybyło

Kryzys kryzysem, ale milionerów przybyło
Foto: sxc.hu Foto: Kryzys kryzysem, ale milionerów przybyło

Milionerzy z Azji mają więcej pieniędzy niż najbogatsi Europejczycy, głównie za sprawą dobrych ubiegłorocznych wyników giełd w Hong Kongu, Indiach i Chinach. Mimo recesji na całym świecie w ubiegłym roku przybyło milionerów, a ich majątek wzrósł o 1/5 - wynika z najnowszego raportu firm Merrill Lynch i Capgemini.

Za milionera na potrzeby tego badania uznano kogoś, kto ma ponad milion dolarów, bez uwzględniania wartości jego głównej rezydencji.

W takim ujęciu największe majątki mieli najbogatsi Amerykanie łącznie 10 bilionów 700 miliardów dolarów. Po raz pierwszy na drugie miejsce wskoczyli Azjaci z łącznym majątkiem prawie 9,7 bilionów dolarów. Prześcignęli oni najbogatszych Europejczyków, którzy zgromadzili majątek o łącznej wartości 9,5 biliona dolarów.

Mimo recesji w 2009 roku łączny majątek wszystkich milionerów świata wyniósł 39 bilionów dolarów, czyli o 19 procent więcej niż w roku 2008.

W zeszłym roku także liczba milionerów na świecie urosła: o 17 procent w porównaniu do 2008 roku. Milionerów było łącznie 10 milionów. Najwięcej bogaczy - prawie 3 miliony - jest w Stanach Zjednoczonych. Na kolejnych miejscach znajdują się Japonia i Niemcy.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane