• rozwiń

Kryzys jest, ale my zatrudniamy

Kryzys jest, ale my zatrudniamy
Foto: TVN24 Foto: W łódzkim zakładzie Della pracuje 1800 osób

Koncern Dell nie przewiduje żadnych zwolnień w Polsce – zapewnia dyrektor generalny Della w Polsce Maciej Filipkowski. Zapowiedział nawet zwiększenie zatrudnienia w łódzkiej fabryce firmy.

- Jak każda firma przygotowujemy się do kryzysu, który jest kryzysem światowym, jednak w Polsce Dell jest firmą rosnącą i nie przewiduje żadnych zwolnień. Mało tego po przeniesieniu produkcji z Irlandii zwiększymy zatrudnienie o kilkaset osób – powiedział Filipkowski.

Jego zdaniem, kryzys w Polsce jest dużo mniej widoczny niż w USA i krajach Europy Zachodniej, a sama Polska może na nim zyskać. - Mamy dobrą sytuację ekonomiczną i wykształconą kadrę. Dodatkowo uprzywilejowana jest Łódź, bo leży w dobrym miejscu. Trwa już proces przenoszenia produkcji z Irlandii do Łodzi. Zakończy się on za 6-9 miesięcy – zapowiedział Filipkowski.

W poniedziałek łódzką fabrykę Della zwiedził ambasador USA w Polsce Victor Ashe, który zapoznał się m.in. z aktualną ofertą i docelowymi planami produkcji.

Dell zatrudnia w Polsce 2 tys. osób. 1,8 tys. pracuje w zakładzie w Łodzi, a 200 jest zatrudnionych biurze w Warszawie.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane