• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

"Kryzys bynajmniej się nie skończył"

Optymizm wszystkich, którzy wieszczą koniec kryzysu, ostudzili właśnie ministrowie państw Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). W Singapurze odbywa się doroczne spotkanie polityków.

Kryzys gospodarczy "bynajmniej się nie skończył" - powiedział wprost minister spraw zagranicznych Singapuru George Yeo, apelując o szersze otwieranie rynków przez poszczególne państwa. - Mamy obecnie do czynienia z postępującym protekcjonizmem. To bardzo niebezpieczne - powiedział dziennikarzom.

Jak zaznaczył, ministrowie zgodzili się, że osłabnięcie kryzysu jest przejściowe, a poprawa sytuacji gospodarczej niepewna.

Udział w spotkaniu bierze także sekretarz stanu USA Hillary Clinton. Amerykańska polityk zaapelowała o postępy w kwestii walki z globalnym ociepleniem oraz o popchnięcie reżimu wojskowego Birmy ku demokracji.

Gospodarka przede wszystkim

Głównym tematem rozmów była jednak gospodarka.

- Rozwijanie wolnego handlu na obszarze Pacyfiku może być siłą sprzyjająca poprawie koniunktury gospodarczej, doprowadzić do powstania bardzo potrzebnych miejsc pracy oraz postępu gospodarczego i społecznego zarówno w krajach rozwijających się, jak i rozwiniętych - powiedział prezes amerykańskiej Izby Handlu Thomas J. Donohue.

kj//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane