• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Krym jak Las Vegas? Rosja chce zamienić koszary na salony rozpusty

Krym jak Las Vegas? Rosja chce zamienić koszary na salony rozpusty
Foto: Shutterstock Foto: Rosyjscy urzędnicy rozważają utworzenie na Krymie strefy hazardu

Rosyjscy urzędnicy rozważają utworzenie na Krymie strefy hazardu. W połowie kwietnia ministrowie mają przedstawić wicepremierowi Rosji plan budowy "oazy kasyn i hoteli".

Jak informuje Bloomberg, powołując się na wysokich rangą urzędników, plany ustanowienia strefy hazardu omówiono podczas rządowego spotkania 21 marca. Przewodniczył mu wicepremier Rosji Dmitrij Kozak. To właśnie jego premier Dmitrij Miedwiediew wyznaczył na koordynatora rządowych działań na Krymie. Dotychczas Kozak odpowiadał za przygotowanie Soczi do zimowych igrzysk olimpijskich, uznanych za sukces organizacyjny.

Oaza hazardu

Zgodnie z ustaleniami, resorty gospodarki, finansów i rozwoju regionalnego mają do 15 kwietnia czas na przedstawienie propozycji i wstępnych analiz kosztów i zysków. Rzecznik Kozaka, Ilja Dżu odmówił odpowiedzi, na pytanie czy takie polecenie wydano ministerstwo. - Wszystkie propozycje w celu pobudzenia gospodarki Krymu są brane pod uwagę - stwierdził tylko. I dodał, że zostaną one ujawnione, gdy tylko "zapadnie taka decyzja".

Według osób, które brały udział w spotkaniu, rozważa się stworzenie "regionu hazardu" w ramach specjalnej strefy ekonomicznej, w której firmy obowiązywałyby zwolnienia podatkowe.

Kreml nie chce dopłacać

Powyższe plany wpisują się w rosyjska strategię zmniejszenia zależności Krymu od dopływu gotówki z Moskwy. Tylko dzięki niej region będzie w stanie spłacić ok. 55 mld rubli (1,5 mld dol.) deficytu. W pogotowiu leży także 2,8 mld dol. rezerw budżetowych.

Od 2009 roku na terenie całej Rosji obowiązuje zakaz uprawiania hazardu za wątkiem czterech specjalnych stref. Jedną z nich jest Kaliningrad przy granicy z Polską.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane