• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"KRUS to patologia"

"KRUS to patologia"
Foto: TVN24 Foto: Rolnicy wypełnią PIT-y?

M.in. o KRUS będą w przyszłym tygodniu rozmawiać przedstawiciele kierownictwa PO i PSL z premierem, poinformował w środę Zbigniew Chlebowski (PO). Zdaniem przewodniczącego klubu parlamentarnego rządzącej partii, obecny system ubezpieczeń rolniczych jest patologiczny i należy go zmienić.

Zdaniem Chlebowskiego zmiany powinny być "nie ewolucyjne lecz rewolucyjne". -

Nie może być tak, że właściciel dziesięciohektarowego gospodarstwa płaci taką samą składkę na ubezpieczenie rolnicze jak właściciel 100-, czy 1000-hektarowego

Zbigniew Chlebowski (PO)

Nie może być tak, że właściciel dziesięciohektarowego gospodarstwa płaci taką samą składkę na ubezpieczenie rolnicze jak właściciel 100-, czy 1000-hektarowego - zauważył poseł.

Przewodniczący klubu parlamentarnego PO stwierdził, że rząd być zastanowi się nad wprowadzeniem w przyszłości podatku dochodowego dla rolników. - To najlepsze rozwiązanie, które spowoduje, że w gospodarstwach rolników będzie więcej pieniędzy – m.in. dlatego, że gospodarze będą mogli odliczyć podatek VAT - wyjaśnił.

Nie tylko o KRUS

Na spotkaniu, do którego ma dojść w przyszłym tygodniu, kierownictwa koalicyjnych PO i PSL będą także rozmawiać o ordynacji wyborczej do wyborów samorządowych i do Parlamentu Europejskiego.

Dyskutowane mają być też inicjatywy PO w kwestii likwidacji immunitetu poselskiego oraz zakazu finansowania partii politycznych z budżetu. - Nie warto wydawać pieniędzy z budżetu państwa na partie polityczne. Zwłaszcza zważywszy na fakt, że prawie 90 proc. tych dotacji to takie, które w kampanii wyborczej przeznaczone są na billboardy i reklamy telewizyjne. Uważam, że jest to marnotrawienie publicznych pieniędzy i nie ma mowy, aby ten stan rzeczy utrzymywać dłużej – podsumował polityk PO.

prm/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane