• rozwiń

Kruk kupuje długi od kolejnego banku. Tym razem od Santandera

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Za 36 mln złotych FIZ PROKURA, czyli spółka zależna firmy windykacyjnej Kruk SA, kupiła od banku Santander wierzytelności o wartości 333 mln złotych. Wcześniej spółka kupiła długi hipoteczne warte 710 mln zł od Getin Noble Banku.

FIZ PROKURA kupiła od Santandera należności osób zadłużonych wobec banku. Z umowy wynika, że Kruk zapłaci za wierzytelności 36 mln złotych. Tę kwotę musi przelać do 11 kwietnia 2014 roku.

Tanie długi

"Przedmiotem Umowy jest nabycie przez FIZ PROKURA od banku portfela wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 333 mln zł za cenę nabycia wynoszącą 36 mln zł" - podał zarząd Kruka w komunikacie.

We wtorek Kruk kupił od Getin Noble Banku wierzytelności hipoteczne o wartości 710 mln złotych. Jednak firma zajmująca się windykacją zapłaciła za nie 230 mln złotych.

Duży potencjał

Już we wtorek prezes zarządu Kruka Piotr Krupa stwierdził w rozmowie z www.tvn24bis.pl, że spółka zdecydowała się na taki krok, bo widzi w tym rynku duży potencjał.

- Rynek obrotu wierzytelnościami hipotecznymi jest na początkowym etapie i chcielibyśmy czynnie uczestniczyć w jego rozwoju, kreując jednocześnie dobre praktyki w tym zakresie - powiedział Piotr Krupa.

Ściągają długi

Kruk SA jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. W ubiegłym roku spółka, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, przejęła i zakupiła długi warte ponad 5 mld złotych. Kruk działa też w Czechach, Słowacji i Rumunii. Jej przychody w 2013 roku wyniosły 405,61 mln złotych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane