• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Krótsza kolejka po Plusa

Krótsza kolejka po Plusa
Foto: TVN24 Foto: Lista chętnych do Plusa skróciła się do pięciu?

Z siedmiu do pięciu zmniejszyła się liczba chętnych w wycenianej na pięć miliardów dolarów transakcji sprzedaży drugiego w Polsce operatora komórkowego - donosi agencja Bloomberg, powołując się się na wiceprezesa Polkomtela, Krzysztofa Kiliana.

- To może być dobra wiadomość dla procesu sprzedaży – powiedział dodał Kilian reporterowi Bloomberga w Warszawie. W jego opinii może to sprzyjać połączeniu sił pozostałych chętnych i podwyższeniu oferty.

Jak pisze Bloomberg, skandynawska firma telekomunikacyjna TeliaSonera AB potwierdziła dzisiaj, ze "wciąż jest w grze" o Polkomtela. Wcześniej jako innych oferentów wymieniano fundusze private-equity Kohlberg Kravis Roberts & Co., Apax Partners Worldwide i Providence Equity Partners. Według doniesień prasowych o kupno polskiego telekomu miał ubiegać się także skandynawski operator Telenor oraz właściciel Polsatu Zygmunt Solorz-Żak.

Według informacji "Pulsu Biznesu" sprzed miesiąca to on miał deklarować najwyższą kwotę na przejęcie operatora - kwotę "w okolicy 18 miliardów złotych".

Polkomtel SA jest jednym z dwóch najstarszych polskich operatorów telefonii komórkowej GSM. Wraz z Polską Telefonią Cyfrową SA (operatorem sieci Era i Heyah) świadczy usługi od 1 października 1996 roku. Działa pod markami Plus, Simplus, mixPlus i Sami Swoi.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane