• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Krosno jednak upadnie

Krosno jednak upadnie
Foto: TVN24 Foto: Koniec krośnieńskich hut

Sąd okręgowy oddalił zażalenie byłych władz producenta szkła z Krosna na wcześniejszą decyzję o upadłości likwidacyjnej. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych włączył akcje spółki Krosno do Listy Alertów, czyli spółek o podwyższonym ryzyku.

Pod koniec marca sąd ogłosił upadłość przez likwidację Krośnieńskich Hut Szkła Krosno. Były prezes spółki Waldemar Książczak liczył na zmianę decyzji sądu. - Udało nam się ustalić z bankami zasady restrukturyzacji zadłużenia. Otrzymujemy również pozytywne sygnały od innych dużych wierzycieli. Spółka nie ma problemów operacyjnych. Ma dobry portfel zamówień i utrzymuje ciągłą produkcję – mówił w połowie kwietnia.

Nie udało się. - To oznacza, że decyzja sądu rejonowego jest ostateczna i nie przysługuje żaden środek odwoławczy – powiedział rzecznik krośnieńskiego sądu okręgowego Artur Lipiński.

Problemy (nie) do rozwiązania?

- Nie będę komentować decyzji sądu. Produkcja idzie normalnie, a sytuacja spółki się ustabilizowała. Syndyk nawet zatrudnia kolejne osoby zajmujące się zdobieniem szkła, by zwiększyć eksport – mówi Jan Fiejdasz, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników KHS zrzeszonego w OPZZ.

W ubiegłym roku z huty zwolnionych zostało ponad tysiąc osób. Obecnie spółka zatrudnia ponad 2 tys. osób. Zarząd firmy w styczniu złożył wniosek o upadłość z możliwością zawarcia ugody z wierzycielami.

Nieoficjalnie wiadomo, że zobowiązania i zadłużenie huty wynoszą 282 mln zł i przekraczają wartość aktywów.

Krośnieńskie Huty Szkła Krosno to największy producent szkła gospodarczego (np. szklanki, kieliszki wytwarzane mechanicznie) w Polsce. Ponad połowa produkcji jest eksportowana do 60 krajów na świecie. Wraz z zakładem produkcyjnym w Tarnowie i Hutą Szkła w Jaśle, firma tworzy grupę kapitałową Krosno.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane