• rozwiń

Kreml bierze Krym. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Orędzie Putina, Joe Biden w Polsce. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat Odtwórz: Orędzie Putina, Joe Biden w Polsce. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 BiS Foto: Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat o Ukrainie porozmawiają goście programu "Świat" i "24 Godziny" | Video: Orędzie Putina, Joe Biden w Polsce. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W TVN24 Biznes i Świat od rana śledzimy to, co dzieje się na Ukrainie i Krymie. Z ekspertami porozmawiamy o tym w paśmie wieczornym - w programach "Świat" i "24 Godziny".

Władimir Putin podpisał w poniedziałek dekret o uznaniu Krymu za suwerenne i niepodległe państwo. To efekt niedzielnego referendum, w którym ponad 96 proc. uczestników opowiedziało się za przynależnością do Rosji. O godz. 12.00 polskiego czasu Putin wystąpił na Kremlu z orędziem. Wcześniej rosyjska Duma ma przyjęła uchwałę w sprawie sytuacji na Krymie. 

Biden w Polsce

We wtorek Warszawę odwiedził wiceprezydent USA Joe Biden. Spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem oraz prezydentem Bronisławem Komorowskim. Głównym tematem rozmów w Warszawie była sytuacja na Ukrainie.

Prezydent Komorowski rozmawiał z Joe Bidenem także o bezpieczeństwie energetycznym.

Pogłębione analizy

Najnowsze i najważniejsze wydarzenia przez cały dzień analizowali i komentowali na antenie TVN24 Biznes i Świat eksperci. Wśród nich będą m.in.: Zbigniew Pisarski, prezes fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, Wiesław Thor, członek rady nadzorczej mBanku, Hanna Dąbrówka-Solny z Akademii Obrony Narodowej, Paweł Nierada z Instytutu Sobieskiego oraz Wawrzyniec Smoczyński z Polityka Insight.

Wieczorem, w programie "Świat" o godz. 21.00 Bartosz Węglarczyk porozmawia z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisławem Koziejem oraz z Piotrem Kościńskim, analitykiem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Z kolei o godz. 22.00 w programie "24 Godziny" o sytuacji na Ukrainie Katarzyna Werner i Robert Stanilewicz porozmawiają z Aleksandrem Smolarem, prezesem Fundacji Batorego; Janem Malickim ze Studium Europy Wschodniej oraz Janem Rokitą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane