• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kredyty hipoteczne coraz tańsze

Kredyty hipoteczne coraz tańsze
Foto: sxc.hu Foto: Kredyty tanieją

Konkurencja zmusza banki do obniżania klientom kosztów kredytów hipotecznych - pisze "Rzeczpospolita". Na ten trend nie wpłynie nawet restrykcyjna rekomendacja T dotycząca obliczania zdolności kredytowej chętnych na pożyczki.

Tylko w tym tygodniu koszty udzielania kredytów hipotecznych obniżyły Deutsche Bank PBC, BOŚ, Fortis Bank, Citibank Handlowy, a wczoraj także mBank i MultiBank - wylicza "Rz". Niższe marże obowiązują już także w największym banku w Polsce – PKO BP.

Banki znów zaczęły stawiać na hipoteki, bo charakteryzują się one najniższym ryzykiem niespłacania rat - pisz "Rz". Obecnie, uwzględniając oferty promocyjne, średnia rynkowa marża banków dla kredytu złotowego to 2,20 proc., a w euro 2,75 proc. Co ważniejsze, jak mówią eksperci, do końca roku średnie marże będą dalej spadać, szczególnie w przypadku pożyczek w rodzimej walucie.

Tego trendu nie zahamuje wydana przez nadzór finansowy rekomendacja T (dotycząca sposobu oceny zdolności kredytowej), bo większość banków już stosuje jej zasady przy udzielaniu kredytów hipotecznych. Odbije się ona negatywnie na rynku kredytów gotówkowych - zauważa gazeta.

bgr//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane