• rozwiń
  • WIG20 2322.55 -0.11%
  • WIG30 2667.73 -0.07%
  • WIG 59857.55 -0.13%
  • sWIG80 11589.02 -0.46%
  • mWIG40 4057.23 -0.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:09

Dostosuj

Kredyt we frankach spłaca się sam

Kredyt we frankach spłaca się sam
Foto: TVN24 Foto: Zadłużenie we frankach będzie wciąż atrakcyjniejsze niż w złotówkach

Kredyt na mieszkanie zaciągnięty w szwajcarskiej walucie okazuje się strzałem w dziesiątkę. Ekonomiści cytowani przez "Gazetę Prawną" radzą, by nadal czekać z ewentualnym przewalutowaniem kredytu na złotówki.

Jak przypomina "GP", frank szwajcarski kosztował w poniedziałek na rynku międzybankowym 2 zł. To bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy kredytów hipotecznych w szwajcarskiej walucie - ich kredyty maleją z miesiąca na miesiąc.

W najlepszej sytuacji znaleźli się ci, którzy kredyt we frankach zaciągnęli przed 3-4 laty. Mogą oni myśleć o spieniężeniu zysków, wynikających z umocnienia złotego i przewalutować kredyty na rodzimą walutę.

Frank bije złotego

Jak zauważają ekonomiści złotówka umocniła się w tym czasie o jakieś 30 proc. - wynika więc z tego, że kredyt w znacznej mierze spłaca się sam.

- Biorąc kredyt we frankach trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że złoty może przejściowo osłabnąć, dlatego należy liczyć się z koniecznością wygospodarowania środków na przejściowy wzrost raty kredytu we frankach - tłumaczy gazecie Mateusz Ostrowski, analityk Open Finance

- Ale jeśli nawet złoty osłabnie, to i tak korzyści z zadłużania się we franku będą wyraźnie wyższe niż w przypadku kredytu złotówkowego - dodaje Ostrowski.

eq/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane