• rozwiń

Kredyt we frankach nie zdrożeje

Kredyt we frankach nie zdrożeje

Szwajcarski bank centralny (SNB) pozostawił w czwartek benchmarkową stopę procentową bez zmian - podano w komunikacie. Benchmark dla 3-miesięcznego LIBOR-u nadal wynosi 2,75 proc.

Większość analityków nie spodziewała się w czwartek żadnych zmian. Ostatni raz SNB podwyższył stopy procentowe o 25 pkt. bazowych we wrześniu.

Szwajcarzy mają najniższe, po Japonii, stopy procentowe wśród najbardziej uprzemysłowionych gospodarek świata. Dlatego ich waluta jest popularna wśród inwestorów, a w Polsce wśród osób biorących kredyty hipoteczne.

Mniej powodów do zadowolenia mają posiadacze kredytów w złotówkach. Rada Polityki pieniężnej w odpowiedzi na rosnącą w Polsce inflację podniosła pod koniec listopada wszystkie stopy procentowe o 25 pkt. bazowych. Główna stopa procentowa wzrosła tym samym do pięciu proc., stopa lombardowa do 6,50 proc., redyskontowa do 5,25 proc., zaś depozytowa do 3,50 proc.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane