• rozwiń

Kredyt we frankach będzie tańszy

Kredyt we frankach będzie tańszy
Foto: TVN24 Foto: Wielka obniżka stóp procentowych w Szwajcarii

Szwajcarski bank centralny obniżył niespodziewanie w czwartek główną stopę procentową. Obniżka wyniosła 100 pkt. bazowych, a główna stopa procentowa wynosi teraz równo 1 procent.

To dobra informacja dla spłacających kredyty we frankach. Znaczy, że w następnym kwartale powinny spaść raty kredytów w tej walucie z powodu niższej stopy LIBOR dla franka. Dziś główna stopa w Szwajcarii wynosi 1 procent, a w Polsce - 6 proc.

Czwartkowa obniżka stóp procentowych w Szwajcarii jest już kolejną. Ostatnio stopy spadały aż dwa razy w ubiegłym miesiącu, w tym raz w ramach wspólnej akcji banków centralnych na całym świecie.

Analitycy spodziewali się spadku wysokości stóp już jesienią, gdy okazało się, że szwajcarska gospodarka poważnie zwolniła, a bezrobocie wzrosło. Władze Szwajcarii spodziewają się jeszcze gorszych wyników gospodarczych w kolejnych kwartałach, więc niewykluczone, że szwajcarski bank obniży stopy jeszcze raz w grudniu.

Bank poinformował, że spodziewa się w tym roku spadku inflacji poniżej 2 proc.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane