• rozwiń
  • WIG20 2337.17 +0.86%
  • WIG30 2690.25 +0.87%
  • WIG 60351.91 +0.83%
  • sWIG80 11661.33 +0.04%
  • mWIG40 4107.85 +0.81%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:10

Dostosuj

Kredyt spłacisz gotówką - o ile nie braknie franków

Kredyt spłacisz gotówką - 
 o ile nie braknie franków
Foto: TVN24 Foto: Do banku z gotówką w kieszeni

Spłata kredytu w banku gotówką - takie przepisy mają niebawem wejść w życie. Ma być taniej, choć nie szybciej, o ile zadłużonym we frankach uda się dostać je w kantorach. W punktach wymiany w największych miastach zaczyna bowiem brakować szwajcarskiej waluty.

Spacer do kantoru, a potem z gotówką w kieszeni do banku to nic nowego. Nowością jest jednak to, że za taką spłatę kredytobiorca nie będzie musiał dodatkowo płacić. Mają to umożliwić nowe przepisy. Każdy klient banku będzie mógł bezpłatnie podpisać aneks do umowy i na jego podstawie ratę kredytu przynosić do banku w gotówce.

Dzięki temu ma być taniej, bo kredytobiorca nie opłaci już spreadu, bo banki przeliczając nasze złotówki na ratę np. we franku liczą sobie więcej niż kantory.

Franka brak

Z nowych rozwiązań skorzystać będzie mogło nie tylko 600 tysięcy Polaków, którzy zadłużeni są w szwajcarskiej walucie, ale także prawie 100 tysięcy osób posiadających kredyty w euro.

Ale jeśli na spłatę zadłużenia w gotówce skusi się większość z kredytobiorców, w kantorach może zwyczajnie zabraknąć gotówki. Już dziś zakup większej ilości pieniędzy to kłopot. Są miejsca, gdzie franków nie ma w ogóle.

Ustawa umożliwiająca nieodpłatną spłatę kredytu w gotówce ma wejść w życie jeszcze przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi.

jk/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane