• rozwiń

Kredyt Bank chce zjeść Dudę

Kredyt Bank chce zjeść Dudę
Foto: TVN24 Foto: PKM Duda ma poważne kłopoty

Kredyt Bank złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Polskiego Koncernu Mięsnego Duda. Powód? Bank domaga się rozliczenia transakcji walutowych na ponad 27 mln zł - w tym opcji.

Jak napisano w komunikacie Dudy, firma w środę wystąpi do sądu o umożliwienie zapoznania się z wnioskiem Kredyt Banku i dopiero wtedy zajmie stanowisko w sprawie jego wniosku. Wniosek ten trafił do sądu w poniedziałek.

W ubiegłym tygodniu PKM Duda informował, że Kredyt Bank zamknął siedemnaście transakcji spółki, w tym transakcji walutowych o łącznej wartości 27,6 mln zł. Koncern kwestionował jednak prawidłowość tego zamknięcia oraz wartość kwoty rozliczenia wskazanej przez bank.

Trwa postępowanie naprawcze

Duda poinformowała także we wtorek o rozpoczęciu postępowanie naprawczego w celu restrukturyzacji swej sytuacji finansowej. Sąd, do którego przed dwoma tygodniami PKM Duda złożył stosowne oświadczenie, nie wniósł sprzeciwu wobec planów spółki.

W trakcie najbliższych czterech miesięcy PKM Duda będzie prowadzić negocjacje z instytucjami finansowymi, co do swoich zobowiązań finansowych.

"Dziś w Monitorze Sądowym i Gospodarczym ukazało się ogłoszenie o rozpoczęciu postępowania naprawczego. Jego założenia będziemy prezentować - i negocjować - w rozmowach z poszczególnymi instytucjami finansowymi. Dla dobra prowadzonych negocjacji nie możemy jednak ujawniać zakresu rozmów ani szczegółów planu naprawczego" - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Duda, prezes spółki.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane