• rozwiń

Krauze rezygnuje z zarządzania Prokomem?

Krauze rezygnuje z zarządzania Prokomem?
Foto: TVN24 Foto: Czy Prokom będzie miał nowego prezesa?

Ryszard Krauze może zrezygnować z funkcji prezesa zarządu Prokomu - nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik". Gazeta zauważa, że taka strategia może być sprytnym wyprzedzaniem faktów.

Decyzja o zmianie prezesa spółki ma być podobno rozpatrywana od blisko dwóch tygodni. Wśród kandydatów na stanowisko szefa informatycznej spółki wymieniany był Piotr Mondalski, obecny wiceprezes. Na razie, jak pisze "Dziennik", jego kandydatura upadła, ale rozmowy w sprawie nominacji nowego szefa trwają. Nie jest jeszcze ustalone, kiedy zbierze się rada nadzorcza, aby zająć się ewentualną rezygnacją Krauzego i wyborem nowego prezesa.

Strategiczny wybieg?

Tymczasem, jak zauważa gazeta, zmienia się polityka właścicielska Ryszarda Krauzego. Wygląda na to, że chce on funkcjonować jako akcjonariusz nie wpływający bezpośrednio na funkcjonowanie swoich spółek. Biznesmen najbardziej boi się reakcji zagranicznych inwestorów, którzy mają w portfelach pakiety akcji jego spółek. Dla nich zdjęcia właściciela giełdowych firm odprowadzanego do aresztu byłyby wyraźnym sygnałem do sprzedaży papierów.

W ostatnich dniach Krauze przerwał urlop i najprawdopodobniej przebywa w Zurychu. To właśnie tam kreowana jest strategia dla spółek grupy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane