• rozwiń

Krauze oddał władzę w nowym gigancie IT

Krauze oddał władzę w nowym gigancie IT
Foto: TVN24 Foto: W informatycznej fuzji "pierwsze skrzypce" gra Asseco

Ryszard Krauze zrezygnował z funkcji prezesa Prokomu i z miejsca w radzie nadzorczej Asseco. Wcześniej obie spółki informatyczne podpisały porozumienie o fuzji. Gdyński biznesmen sprzedał Asseco swoje udziały w Prokomie za 580 mln zł - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zgodnie z zapowiedziami cenę, po której Ryszard Krauze i kontrolowany przezeń Prokom Investments sprzedadzą wszystkie należące do nich akcje giełdowego Prokomu (21,49 proc.) ustalono na 580 mln zł. To o 120 mln zł mniej od oferty sprzed dwóch tygodni. Nabywca, Asseco Poland, po fuzji z Prokomem stanie się jedną z siedmiu największych w Europie firm IT.

- Jestem przekonany, że przejęcie aktywów, doświadczeń i kompetencji Prokom Software przez polską firmę informatyczną dobrze przysłuży się gospodarce i polskiemu przemysłowi nowoczesnych technologii. Podejmując decyzję o sprzedaży akcji, po dwudziestoletnim zaangażowaniu w budowanie Grupy Prokom, uznałem, że ważniejsza jest pomyślność i zdolność rozwoju samej firmy, a nie skład jej akcjonariuszy - napisał w oświadczeniu były juz prezes Prokomu Ryszard Krauze.

Fuzja Asseco z Prokomem ma zostać sfinalizowana do końca marca 2008 roku. Odbędzie się przez przeniesienie całego majątku Prokomu w zamian za akcje połączeniowe Asseco. Porozumienie zakłada, że plan fuzji zostanie złożony w sądzie przed końcem listopada 2007 roku. Po połączeniu majątek Prokomu zostanie w całości przeniesiony do Asseco, które dodatkowo przejmie też pakiet własnych akcji, które dziś dają nad nim kontrolę Prokomowi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane