• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Kraków wyprzedził Berlin i Wiedeń. Jest najbardziej atrakcyjnym miastem na krótki wyjazd

Kraków wyprzedził Berlin i Wiedeń. Jest najbardziej atrakcyjnym miastem na krótki wyjazd
Foto: wikipedia (CC-BY-SA-2.5.)/ KHRoN Foto: Kraków znalazł się na czele rankingu city breaks magazynu "Which"

Kraków uplasował się na czele rankingu magazynu "Which" obejmującego 45 europejskich miast najciekawszych i najbardziej przyjaznych z punktu widzenia krótkiego turystycznego wyjazdu (tzw. city breaks). Dawna stolica Polski wyprzedziła m.in. Berlin i Wiedeń.

Warszawa zajęła 37. miejsce, drugie było Monachium, Praga trzecia, a Berlin czwarty. Na dalszych miejscach sklasyfikowano Budapeszt, Tallin, Barcelonę, Wiedeń a także Walencję i Sewillę. Listę zamykają Neapol i Mediolan.W sondażu wzięło udział 4 585 respondentów. Uwzględniono miasta, do których z W. Brytanii można dolecieć w czasie nie dłuższym niż trzy godziny.

Przyjaźni obcokrajowcom

W sondażu pytano m.in. o zakwaterowanie, wyżywienie, atrakcje kulturalne, łatwość poruszania się, ofertę detaliczną, nastawienie do zagranicznych turystów, stosunek cen do jakości usług.

Krakowowi przyznano najwyższą ocenę pięciu gwiazdek zarówno w kategorii walorów kulinarnych jak i przyjaznego stosunku do obcokrajowców. W kategorii atrakcji turystycznych i zakwaterowania Kraków zdobył po cztery gwiazdki. Wśród atrakcji wymieniano pobliską kopalnię soli w Wieliczce.

Średnia cena pokoju hotelowego w Krakowie jest przystępna jak na kieszeń brytyjskiego turysty – 55 funtów, a transfer z centrum miasta na lotnisko kosztuje mniej niż 1 funt. "Which" jest magazynem ochrony brytyjskiego konsumenta. Dokonuje regularnych przeglądów towarów i usług z punktu widzenia jego interesu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane