• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kraków jednym z dwóch globalnych hubów UBS. Cały czas zatrudnia

Kraków jednym z dwóch globalnych hubów UBS. Cały czas zatrudnia
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 2.0)/ Maire Foto: Krakowski oddział zatrudnia około tysiąca pracowników i wciąż przyjmuje nowych.

Kraków stał się jednym z dwóch, obok amerykańskiego Nashville, światowych hubów (czyli centrów) szwajcarskiej korporacji bankowej UBS, świadczących usługi dla wszystkich oddziałów tej firmy na świecie. Krakowski oddział zatrudnia około tysiąca pracowników i wciąż przyjmuje nowych.

Jak poinformowała we wtorek firma, rosnąca ranga polskiego centrum usługowego w globalnych strukturach banku znalazła odzwierciedlenie w nowej nazwie. Od lutego nazywa się ono UBS Kraków sp. z o.o., wcześniej - UBS (Poland) Service Centre sp. z o.o.

"Nowa nazwa podkreśla, jak ważne miejsce krakowska jednostka zajmuje w międzynarodowej strategii firmy. Jako pierwszy z dwóch globalnych hubów banku, polska spółka ma wpływ na wypracowywanie międzynarodowych standardów w jego biznesie" - informuje komunikat.

Zatrudniają

UBS działa w Krakowie od 2007 roku. Od tego czasu firma zatrudniła około 1000 osób, a nabór nowych kandydatów wciąż trwa. Krakowski hub wspiera wszystkie oddziały UBS na świecie w takich dziedzinach, jak m.in. działalność operacyjna, finanse, prawo, ocena ryzyka, IT, czy zarządzanie projektami.

Istniejąca od ponad 150 lat firma UBS działa obecnie w ponad 50 krajach świata i zatrudnia ok. 62 tysiące pracowników. Główne jej siedziby znajdują się w Zurychu i Bazylei w Szwajcarii. Firma UBS świadczy usługi bankowości prywatnej oraz korporacyjnej dla klientów indywidualnych, korporacyjnych i instytucjonalnych na całym świecie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane