• rozwiń
  • WIG20 2238.04 +0.19%
  • WIG30 2536.28 +0.19%
  • WIG 58853.96 +0.17%
  • sWIG80 11605.67 +0.30%
  • mWIG40 3750.40 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:13

Dostosuj

Krajowy Rejestr Sądowy uległ powodzi

Krajowy Rejestr Sądowy uległ powodzi
Foto: TVN24.pl Foto: Do środy bez szans na uzyskanie dokumentu z KRS

Na powodzi cierpią ludzie, cierpi tez gospodarka. Teraz problemy będą mieli także ci przedsiębiorcy, którzy siedziby mają daleko od wielkiej wody: Krajowy Rejestr Sądowy wstrzymuje wydawanie dokumentów.

"Uprzejmie informujemy iż w związku z sytuacją powodziową na terenie Polski wszystkie oddziały Krajowego Rejestru Sądowego wstrzymały wydawanie dokumentów z rejestru KRS" - informacja takiej treści pojawiła się na stronie internetowej KRS.

Jak dodano, przywrócenie normalnej pracy ośrodków i umożliwienie dostępu do rejestrów planowane jest najwcześniej na środę 26 maja. Nie podano, jakiego rodzaju problemy wstrzymały pracę KRS.

Stwierdzono jedynie, że wszelkie zamówienia na dokumenty z KRS można bez przeszkód składać na stronie www.eKRS.pl, ale ich realizacja "rozpocznie się po otrzymaniu informacji ze sztabu kryzysowego o zmniejszeniu zagrożenia".

KRS to publiczny rejestr przedsiębiorców, zawierający dane o ich siedzibach, formie prawnej prowadzonej działalności, osobach uprawnionych do ich reprezentowania. Zawiera on tez informacje o postępowaniach egzekucyjnych i o zajęciu majątku, zaległościach podatkowych i wobec ZUS.

Aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego jest niezbędny w wielu sytuacjach, np. przy zakładaniu firmowego konta bankowego, zaciąganiu kredytu czy zawieraniu umowy leasingu. Zgodnie z prawem przedsiębiorcy, którzy dokonują transakcji o wartości powyżej 15 tys. euro, zobowiązani są do dokonania identyfikacji w KRS swoich kontrahentów.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane