• rozwiń

KPP:Uchwalcie prawo, bo nie zdążymy z organizacją mistrzostw

KPP:Uchwalcie prawo, bo nie zdążymy z organizacją mistrzostw
Foto: TVN24 Foto: Andrzej Malinowski obawia się, ze bez nowych ustaw nie zdążymy z Euro 2012

Konfederacja Pracodawców Polskich chcą, aby rząd i parlament jak najszybciej uchwalili nowe prawo, które umożliwi przyspieszenie prac umożliwiających rozpoczęcie przygotowań do mistrzostw w piłce nożnej Euro 2012.

W ocenie szefa KPP Andrzeja Malinowskiego zmian legislacyjnych wymagają m.in.: ustawa o partnerstwie prywatno-publicznym, ustawa o zamówieniach publicznych, ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym, prawo budowlane, ustawa o organizacji imprez masowych, prawo wywłaszczeniowe.

Konfederacja deklaruje, że jest w stanie zaproponować konkretne rozwiązania legislacyjne, które ułatwiłyby pozyskanie inwestorów i szybkie uruchomienie prac związanych z budową infrastruktury niezbędnej do przeprowadzenia tak dużej imprezy sportowej

Malinowski przedstawił również ideę powołania parlamentarnego zespołu na rzecz Euro 2012. Jego celem jest pozyskanie sojuszników wśród posłów i senatorów do szybkiego uchwalania zmian w przepisach, tak by przygotowania do mistrzostw nabrały tempa. Ideę tę poparł obecny na konferencji wicemarszałek Senatu Maciej Płażyński.

Zdaniem szefa KPP, trudności mogą się pojawić m.in. z powodu braku fachowców w budownictwie. Obecnie firmy budowlane zgłaszają już 50 tys. wolnych miejsc do pracy. Rozwiązaniem może być "import" siły roboczej z innych krajów, np. z Chin. Ale po to, by faktycznie pozyskać fachowców, trzeba zmienić niedawno uchwalone przepisy, które zakładają możliwość pracy przez cudzoziemców jedynie dwa razy, po trzy miesiące w roku.

Malinowski przypomniał, że w lipcu organizacje pracodawców Polski i Ukrainy zawarły koalicję na rzecz Euro 2012. Głównym celem tej koalicji jest wspieranie administracji państwowych i federacji piłkarskich obu krajów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane