• rozwiń
  • WIG20 2302.61 -0.18%
  • WIG30 2637.29 -0.31%
  • WIG 59748.74 -0.38%
  • sWIG80 11868.09 -0.09%
  • mWIG40 3999.83 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:46

Dostosuj

Koziołek Matołek i koledzy trafiają pod młotek

Koziołek Matołek i koledzy trafiają pod młotek
Foto: Studio Miniatur Filmowych Foto: Koziołek Matołek i koledzy trafiają pod młotek

Resort skarbu chce pozbyć się udziałów w dwóch studiach filmowych. Chodzi Studio Miniatur Filmowych w której powstały m.in. niektóre odcinki "Dziwnych przygód Koziołka Matołka". A także Studio Filmowe KRONIKA Polska Kronika Filmowa. Akcje będzie można kupić na licytacji.

Studio Miniatur Filmowych to jeden z najstarszych w kraju producentów filmowych, działa od 1958 roku. SMF wyprodukowało ponad 1500 obrazów, wśród nich są filmy "Proszę Słonia", "O dwóch takich, co ukradli księżyc" i niektóre odcinki "Dziwnych przygód Koziołka Matołka". Z informacji na stronie internetowej MSP wynika, że Studio Miniatur Filmowych zatrudnia pięciu pracowników.

Działalność studia

Studio Miniatur Filmowych zajmuje się produkcją filmów i seriali animowanych, a także dystrybucją i sprzedażą licencji na filmy. Głównymi odbiorcami produkcji są: TVP, Kino Polska, klienci detaliczni.  SMF realizuje filmy na zlecenia klientów zewnętrznych, w tym filmy reklamowe, a także fabularne, dokumentalne, spektakle i seriale TV.

Studio Filmowe KRONIKA

Ministerstwo chce też sprzedać, również na aukcji, udziały w Studiu Filmowym KRONIKA Polska Kronika Filmowa.

Studio filmowe KRONIKA jest jednym z ważniejszych w kraju producentów filmów dokumentalnych, w tym Polskiej Kroniki Filmowej, której zapis prowadzony jest od 1945 r. Spółka jest następcą prawnym istniejącej od 1990 r. państwowej instytucji filmowej Studio Filmowe KRONIKA. Współpracuje z TVP, TVN, HBO, CANAL+, PISF, MEDIA Plus i Regionalnymi Funduszami Filmowymi. Studio dysponuje sprzętem zdjęciowym i oświetleniowym oraz zestawami montażowymi. Jako producent Polskiej Kroniki Filmowej, spółka dysponuje archiwum dokumentującym 20 lat polskich przemian, jest również właścicielem praw do 250 filmów dokumentalnych.

Akcje na licytacji

Skarb Państwa jest właścicielem 100 proc. udziałów w SMF i studiu KRONIKA . Resort planuje sprzedać na aukcji 85 proc. udziałów w obydwu spółkach, pozostałe 15 proc. trafi do pracowników. Do 24 sierpnia inwestorzy mają czas na zgłoszenie chęci uczestnictwa w licytacji. Wadium uprawniające do uczestnictwa w licytacji wynosi 94 tys. zł. w wypadku Studia Miniatur Filmowych i 79 tys. zł, w wypadku studia KRONIKA. Licytację zaplanowano na 29 sierpnia.Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane