• rozwiń

Kosmiczna podwyżka

Kosmiczna podwyżka
Foto: nasa.gov Foto: Zwiedzenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jeszcze droższe

Wakacyjny wzrost cen w turystyce wyszedł poza Ziemię. Kompania Space Adventures podniosła do 40 mln dolarów cenę lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) dla turystów.

- Cena wynosi 30-40 mln dol - napisano w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie internetowej kompanii ISS. Dotychczas za bilet dla kosmicznych turystów kasowano 20-25 mln dolarów.

Na taką podróż dotąd pozwoliło sobie pięciu ludzi. Pierwszy, za 20 mln dolarów, w roku 2001 poleciał amerykański multimilioner Dennis Tito, który nie był nowicjuszem w kwestiach kosmicznych. Ukończył studia z zakresu inżynierii kosmicznej i pracował w laboratorium NASA w Kalifornii. Za lot rosyjskim statkiem Sojuz Tito zapłacił 20 mln dolarów.

W kwietniu br. na ISS poleciał rosyjskim statkiem Sojuz TMA-10 Amerykanin Charles Simonyi. Ten współtwórca sukcesów firmy komputerowej Microsoft za 12-dniową podróż w kosmos zapłacił już 25 mln dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane