• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kościelne komórki zadzwonią jesienią

Kościelne komórki zadzwonią jesienią
Foto: TVN24 Foto: Chrześcijańska siec komórkowa już we wrześniu

We wrześniu zostanie uruchomiona pierwsza w Polsce chrześcijańska sieć telefonii komórkowej - oficjalnie zapowiedział szef projektu ks. Maciej Chibowski. Użytkownikami mają być zwłaszcza księża, zakonnicy i inne osoby związane z kościołem katolickim. Ale i zwykli wierni.

Jak podkreślił ks. Chibowski, projekt wpisuje się w głoszoną przez Jana Pawła II konieczność "Nowej Ewangelizacji przez media". Według duchownego kościół katolicki w ewangelizacji ludzi musi korzystać z nowoczesnych technologii.

Dla kogo?

Ks. Chibwski określił także potencjalnych adresatów nowego operatora. Oferta tej specjalnej sieci komórkowej skierowana jest przede wszystkim do struktur kościelnych, wspólnot i stowarzyszeń skupionych wokół kościoła katolickiego. Twórcy liczą także, że jej użytkownikami staną się chrześcijanie i osoby zainteresowane możliwością łatwego dotarcia do chrześcijańskich treści.

Operator wirtualny

Nowy operator będzie tzw. operatorem wirtualnym, czyli takim, który nie posiada własnej infrastruktury telekomunikacyjnej - czyli stacji bazowych i innych urządzeń technicznych. Nowa sieć będzie wykorzystywać infrastrukturę jednego z tradycyjnych operatorów telefonii komórkowej - firmy Orange.

W sieci będą dostępne tylko i wyłącznie karty prepaidowe. Konto będzie można przez bankomat lub telefon stacjonarny, a kwota doładowania zostanie doliczona do rachunku.

Usługi specjalne

Użytkownicy chrześcijańskiej sieci będą mogli otrzymywać specjalnie przygotowywane sms-y. Będą one zawierać m.in.: Słowo Boże na każdy dzień, księgę imion świętych patronów, cytaty z Pisma Świętego, modlitwę brewiarzową dla kapłanów, a także dla zakonów i ludzi świeckich, programy radiostacji i telewizji katolickich.

Projekt przygotowywany jest od ponad roku przez warszawskich duchownych pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Gódzia. Powstaje we współpracy z wirtualnym operatorem MNI Mobile. Twórcy liczą na 100 tysięcy abonentów w ciągu pierwszego roku działania, zaś docelowo na 2 miliony użytkowników.

(O KATOLICKICH KOMÓRKACH INFORMOWALIŚMY JUŻ W CZERWCU)

kj/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane