• rozwiń

Korupcyjne śledztwa w niemieckich gigantach

Korupcyjne śledztwa w niemieckich gigantach
Foto: TVN24 Foto: Volkswagen grał nie fair?

- Prokuratura w Stuttgarcie prowadzi śledztwo w sprawie korupcji w niemieckich koncernach Volkswagen i Telekom - podał we wtorek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Według gazety chodzi o nielegalne uzgodnienia przy zawieraniu umów sponsorskich.

Jak podejrzewa prokuratura, kilkoro menedżerów i pracowników obu koncernów próbowało doprowadzić do przedłużenia wygasającej w połowie 2010 roku umowy sponsorskiej pomiędzy Telekomem a klubem piłkarskim VfL Wolfsburg w zamian za przyznanie przez VW lukratywnych kontraktów Telekomowi. Volkswagen jest właścicielem klubu VfL Wolfsburg.

Śledztwo skierowane jest przeciwko dwóm byłym menedżerom i byłemu doradcy w firmie T-Systems, spółce-córce Telekomu, a także przeciwko dwóm pracownikom działu zakupów VW.

W zeszłym tygodniu przeszukano w sumie osiem biur w budynkach T-Systems, VW i VfL Wolfsburg w czterech miastach i zabezpieczono materiał dowodowy. Dochodzenie to skutek zawiadomienia do prokuratury, złożonego przez koncern Deutsche Telekom. Władze koncernu stwierdziły nieprawidłowości w spółce T-Systems. W związku z podejrzeniem o korupcję już w zeszłym roku zwolniono jednego z czołowych menedżerów spółki.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane