• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Koreańczycy zrobią nam rewolucję technologiczną?

Koreańczycy zrobią nam rewolucję technologiczną?
Foto: sxc.hu Foto: Czeka nas technologiczna rewolucja?

Internet pod wszystkie "polskie strzechy", tania mobilna telewizja i superszybkie łącza. Jak się okazuje te - dotychczas - mrzonki, już niebawem mogą stać się rzeczywistością. Do wejścia na polski rynek szykują się dwaj koreańscy giganci telekomunikacyjni. Inwestorzy z Azji to wielka szansa na technologiczną rewolucję w Polsce - pisze "Puls Biznesu".

To idealny moment na inwestycje w tej branży, bo na sprzedaż są obecnie Polkomtel i P4. Do podboju polskiego rynku szykują się dwaj koreańscy operatorzy - Korea Telecom oraz SK Telecom. Nie chcą budować sieci od podstaw, ale przejąć i rozwinąć dorobek działających już polskich operatorów komórkowych.

Część udziałów lub joint venture

Jak donosi dziennik, rozmowy w sprawie transakcji są obecnie na wstępnym etapie. Chodzi o kupno części udziałów lub stworzenie joint venture.

- Korea Telecom i SK Telecom są zainteresowane wejściem na rynek telefonii komórkowej w Polsce - potwierdza Byung–Chul Won, dyrektor Polskiego Biura Przedstawicielskiego koreańskiego Eximbanku, który wspiera finansowo koreańskie firmy inwestujące w Polsce. Dodaje jednak, że przedstawiciele obydwu firm rozpoczną działalność w Polsce, jeśli znajdą odpowiednich partnerów.

Nowa technologia w komórkach

Byung–Chul Won ujawnia też, że Korea Telecom w najbliższym czasie zamierza prowadzić rozmowy z poważnym polskim partnerem (jego nazwa na razie pozostaje tajemnicą) na temat nowej technologii w telefonii komórkowej.

Warto przypomnieć, że koreańska firma była już obecna w Polsce w latach 90. Wtedy miała prawie jedną trzecią udziałów w spółce Telepage, która obsługiwała system komunikacji pagerowej.

Natomiast SK Telecom jest zainteresowany wejściem na rynek telefonii komórkowej w Polsce, a zwłaszcza - w połączeniu z internetem. Według dziennika, firma ta może być operatorem lub dostarczyć polskiemu partnerowi technologię.

Informacje te dają nadzieję, że szykuje się u nas technologiczna rewolucja na wzór Korei Południowej. Tam codziennością jest internet w każdym domu, mobilna telewizja i najszybsze łącza na świecie.

mon//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane