• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Kopalnia "Piekary" bez dyrektorów. Przez alkohol

Kopalnia "Piekary" bez dyrektorów. Przez alkohol
Foto: TVN24 Foto: Z powodu naruszenia dyscypliny pracy Kompania Węglowa odwołała w środę dwóch dyrektorów kopalni Piekary w Piekarach Śląskich

Z powodu naruszenia dyscypliny pracy Kompania Węglowa odwołała w środę dwóch dyrektorów kopalni "Piekary" w Piekarach Śląskich. Policja bada, czy odwołani wykonywali czynności służbowe pod wpływem alkoholu.

Jak poinformowała rzeczniczka policji w Piekarach Śląskich Dagmara Wawrzyniak, we wtorek dyżurny policji odebrał anonimowe, telefoniczne zgłoszenie, że dwóch dyrektorów kopalni jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zbadali mężczyzn alkomatem. U jednego z nich stwierdzono niecałe 1,3 promila, u drugiego - prawie 1,5 promila.

- Obaj przebywali na terenie zakładu. Będziemy teraz ustalać, czy podjęli czynności służbowe po spożyciu alkoholu - poinformowała Wawrzyniak. Jak dodała, osobom, które podjęły obowiązki służbowe pod wpływem alkoholu, może grozić kara grzywny bądź aresztu.

O odwołaniu dyrektora kopalni "Piekary" oraz dyrektora ds. produkcji w tym zakładzie Kompania Węglowa poinformowała w komunikacie na swojej stronie internetowej.

- Zostali odwołani w związku z jaskrawym naruszeniem dyscypliny pracy. Decyzję podjęto dzisiaj (środa) podczas posiedzenia zarządu - powiedział rzecznik Kompanii Zbigniew Madej. Dodał, że decyzja zapadła po wtorkowej interwencji służb kopalni i policji. Zaznaczył, że "najpierw była interwencja służb kopalnianych", które również otrzymały anonimowe zgłoszenie w tej sprawie.

Madej powiedział, że nie przypomina sobie, by wcześniej miała miejsce podobna sytuacja.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane