• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Koniec zdzierstwa na pseudo- autostradach?

Koniec zdzierstwa na pseudo- autostradach?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Płacić? Tak, jeśli jest za co

Bezprecedensowy wyrok krakowskiego sądu uniewinniający kierowcę, który odmówił opłaty za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4 może być pierwszym krokiem do zmiany prawa i niższych cen. Rzecznik GDDKiA powiedział, że Dyrekcja przygotowuje specjalną rekomendację w sprawie jakości usług na płatnych autostradach.

- Ten wyrok pozwoli nam uregulować sprawę opłat, tak aby były adekwatne do usługi - mówi w TVN CNBC Biznes Andrzej Maciejewski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. I dodaje, że Dyrekcja już pracuje nad specjalną rekomendacją. - Trzeba będzie wypracować taki model, żeby można było zachować taki koszt, który musi ponieść klient w stosunku do usługi, czy też produktu, który on otrzymuje - powiedział Maciejwski.

Dodał, że GDDKiA czeka na pisemne uzasadnienie wyroku sądu w Krakowie i na jego podstawie stworzy ostateczną wersję rekomendacji zmian w prawie dotyczących koncesjonariuszy autostrad, którą przedstawi ministrowi infrastruktury.

W środę sąd drugiej instancji przyznał rację kierowcy, który po przejechaniu autostradą A4 odmówił opłacenia na bramce wyjazdowej drugiej połowy należnej kwoty. Kierowca poczuł się rozczarowany jakością oferowanych mu usług, bo 50-kilometrowy odcinek autostrady pokonywał ponad godzinę.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane