• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Koniec zadym w kolejkach po pieniądze?

Koniec zadym w kolejkach po pieniądze?

PARP i resort rozwoju regionalnego biją się w piersi za dantejskie sceny z kolejek o unijne dofinansowanie. Obiecują przedsiębiorcom poprawę. I choć już wcześniej obiecywano, że jedynym kryterium oceny wniosków będzie ich poprawność, a nie termin złożenia, to teraz "intensywne prace już trwają".

Przedsiębiorcy składający w październiku wnioski o unijne dofinansowanie na e-biznes rzucali gromy na Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, gdy niedawno okazało się, że ta podzieliła pieniądze między podania złożone w ciągu pierwszych dwóch dni. A jeszcze jesienią urzędnicy, aby rozładować kolejki, zapewniali, że wniosek musi być poprawny i nieważne kiedy będzie złożony. Dlatego do marcowego naboru kolejki znów ustawiły się tydzień wcześniej, a atmosfera w nich była gorąca.

Prace ruszyły, wyniki w kwietniu

Wiceminister rozwoju regionalnego Waldemar Sługocki zapewniał w TVN CNBC Biznes, że jego resort, wspólnie z ministerstwem spraw wewnętrznych i administracji i PARP już pracują nad zmianą kryteriów przyznawania pieniędzy z programu operacyjnego

Innowacyjna Gospodarka. Ma być tak, by więcej nie powtórzyła się historia z październikowym konkursem.

Wiceminister kolejny raz obiecuje, że głównym kryterium będzie ocena merytoryczna i poprawność wniosku, a nie kolejność jego złożenia. - Pracujemy intensywnie nad zmianą kryteriów, nie chcemy doprowadzać do takiej sytuacji, że jakakolwiek liczba projektów zajmie pozycje ex aequo - mówił Sługocki.

- Zapewniam, że takowe kryterium zostanie wyeliminowane, wprowadzimy takie kryteria oceny merytorycznej, które będą gradować projekty od jednego do na przykład stu, ale żaden z nich nie będzie miał pozycji ex aequo i wówczas termin złożenia projektu będzie wtórny i nie będzie miał absolutnie żadnego znaczenia - deklaruje.

Rozporządzenia ministerstwa rozwoju regionalnego w tej sprawie najwcześniej możemy spodziewać się w kwietniu, a więc kilka miesięcy przed ogłoszeniem wyników majowego konkursu, gdzie do podziału przewidziano 53,5 mln zł, choć niewykluczone, że kwota zostanie zwiększona.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane