• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Koniec z reklamami na cały blok

Koniec z reklamami na cały blok
Foto: TVN24 Foto: Koniec wielkich reklam

Koniec z reklamami zasłaniającymi okna mieszkańców budynków. Męczące płachty zasłaniające światło będą musiały zniknąć. Nowe prawo wprowadza zasadę "nieograniczania oświetlenia dziennego mieszkań".

Minister Infrastruktury podpisał rozporządzenie w sprawie instalowania na budynkach mieszkalnych reklam i innych urządzeń niezwiązanych z użytkowaniem mieszkania. Zgodnie z nowym przepisem, reklamy można wieszać wyłącznie na ścianach bez okien, oknach klatek schodowych i lokali użytkowych, oraz podczas prowadzenia remontów elewacji.

Projekt przygotował wojewoda mazowiecki po głośnych protestach mieszkańców bloku przy rondzie ONZ w Warszawie. Ale podobnych przypadków było więcej. We wrześniu mieszkanka Warszawy przegrała w sądzie batalię ze wspólnotą o zdjęcie reklamy z jej okna. Wtedy sąd uznał, że wspólnota podjęła uchwałę o zawieszeniu reklamy zgodnie z prawem. Sąd zaznaczył wtedy jednak, że państwo powinno uregulować kwestie reklam w odrębnej ustawie.

Nowe przepisy zapobiegną kolejnym uprzykrzającym życie reklamom, ale nie oznacza to, że automatycznie znikną z elewacji budynków te już wiszące. Najpierw muszą wygasnąć umowy, na podstawie których zostały zamontowane.

jaś/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane