• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Koniec z pospiesznymi i ekspresami

Koniec z pospiesznymi i ekspresami
Foto: TVN24 Foto: Nadchodzą poważne zmiany dla pasażerów PKP Intercity

Szykują się poważne zmiany dla pasażerów PKP Intercity. Spółka chce zlikwidować pociągi pospieszne i ekspresowe. Dotychczasowe połączenia mają zostać przekształcone w pociągi TLK (Tanie Linie Kolejowe) oraz InterCity - donosi "Gazeta Wyborcza".

Według "GW", zmiany mają być przeprowadzone w turach. Pierwsza już 2 listopada, druga 13 grudnia. Z początku zmiany dotkną jedynie połączeń na trasie Warszawa-Kraków, ale potem objąć mają cały kraj.

W ramach reformy, pociągi pospieszne oraz ekspresy mają zniknąć z polskich torów. Połączenia pospieszne zostaną przekształcone w TLK, ekspresy podzielone na TLK oraz InterCity.

Recepta na bałagan

Jak czytamy w "GW" władze spółki PKP Intercity chcą ujednolicić swoją ofertę i zapewnić podobny standard za podobną cenę biletu. Bo obecnie bywa z tym różnie. - Obecnie w pociągach jest duży bałagan. Nierzadko zdarzało się, że pasażer wydawał duże pieniądze za bilet na ekspres, a podróżował w fatalnych warunkach - miał dziennikarzom powiedzieć nieoficjalnie człowiek z władz PKP Intercity.

Komu się opłaci?

Z informacji "GW" wynika, że jeśli ceny połączeń TLK i Intercity się zmienią, to nieznacznie. To oznaczałoby, że klienci dotąd podróżujący ekspresem, który zostanie przekształcony w TLK, zapłacą mniej. Pamiętać jednak należy, że ceny TLK są nieco wyższe niż dotychczasowych pociągów pospiesznych, podobnie jak InterCity są droższe od ekspresów. Ponadto, w ekspresach studenci mają 37 proc. zniżki, a w InterCity nie. Obecnie PKP Intercity rozważa, jak tę sytuację rozwiązać. Żeby nieco obniżyć ceny biletów InterCity, spółka zamierza obniżyć ceny rezerwacji miejsc z 25 zł, do 10-15 - czytamy w "GW".

ŁUD ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane