• rozwiń
  • WIG20 2171.52 -1.05%
  • WIG30 2463.98 -1.05%
  • WIG 57435.30 -1.02%
  • sWIG80 11584.46 -0.37%
  • mWIG40 3714.43 -0.94%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:53

Dostosuj

Koniec z luksusem w British Airways

Koniec z luksusem w British Airways
Foto: TVN24 Foto: Kryzys pogrążył w miliardowych stratach światowych potentatów przewozów lotniczych

British Airways być może zlikwiduje klasę biznesową w przypadku części połączeń do Azji - pisze "The Times". Według gazety, brytyjski przewoźnik uznał, że i tak nie jest w stanie zaproponować biznesmenom takich luksusów jak konkurencja z Singapuru czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

"The Times" podkreśla, że przewoźnicy z Azji coraz częściej wprowadzają w biznes klasie takie luksusy jak indywidualne kabiny z przesuwanymi drzwiami, własne lodówki dla pasażerów czy skórzaną tapicerkę.

Nie stać ich na "taką" pierwszą klasę

Według gazety, zarząd British Airways miał uznać, że nie jest w stanie konkurować o portfele zamożnych pasażerów, dlatego nowe Boeingi, które będą latały do Azji, nie będą już miały pierwszej klasy.

W listopadzie British Airways i hiszpańska Iberia ogłosiły zawarcie umowy o połączeniu obu linii lotniczych. Kapitalizacja połączone spółki wyniesie blisko 5 miliardów euro i będzie znacznie wyższa niż francusko-holenderskiej grupy Air France-KLM (3,3 mld euro) i bliska niemieckiej Lufthansy (nieco ponad 5 mld euro).

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane